Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Hlavní stránka

Burza

Burza je instituce, která organizuje trh s investičními nástroji. Prostřednictvím burzy lze nakupovat a prodávat různé investiční nástroje (cenné papíry,investiční certifikáty, warranty, futures aj.). Je jednou ze základních součástí kapitálového trhu.
Setkávají se zde emitenti a investoři. Imitenti získávají na burze finanční prostředky pro své podnikání, investoři mají možnost své volné finanční prostředky zhodnotit. Burza má podobu oboustranné aukce, kde o konečné ceně obchodovaného instrumentu rozhoduje stav nabídky a poptávky. Cena takto získaná se nazývá kurz.

Podle předmětu obchodování se burzy dělí na peněžní, zbožové (komoditní) a burzy služeb. Nejrozšířenější jsou burzy peněžní, pod které spadají burzy cenných papírů, devizové a burzy finančních derivátů. Nejslavnější burzou je New York Stock Exchange (NYSE) na Wall Street.
Poslední komentáře
19.11.2013 10:56:30: Zajímavosti a rady do života. Tyhle stránky byste neměli minout: http://www.prakticky-zivot.cz/ smiley...
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011