Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Hlavní stránka

José Mourinho

José Mário dos Santos Félix Mourinho (* 26. ledna 1963, Setúbal, Portugalsko) je portugalský fotbalový trenér. Jako hlavní trenér vedl před příchodem do Interu Milán čtyři mužstva a se dvěma z nich získal fotbalový titul. Bylo to s F.C. Porto a s Chelsea F.C. a to hned dvakrát s každým družstvem.
Během dvou sezon u týmu FC Porto se mu podařilo vyhrát dvakrát portugalský titul, Pohár UEFA a Ligu Mistrů.

Díky výsledkům, kterých s FC Porto dosáhl, si ho vyhlédl majitel FC Chelsea Roman Abramovič. Hned ve své první sezóně v Anglii se mu podařilo vyhrát s blues Premier league a přidal k němu i triumf v anglickém ligovém poháru. V roce 2006 titul obhájil. Následující rok sice titul nezískal, zato se svým týmem triumfoval v FA Cupu. Po neuspokojivých výsledcích byl ale v září 2007 z funkce trenéra blues odvolán. Nutno podotknout, že během svého působení v FC Chelsea na domácím stadionu Stamford Bridge nikdy nepohrál!


Od 2. června 2008 je trenérem nerazzurri a hned v první sezoně získal italský titul. V roce 2009 je podle listu Gazetta dello Sport nejlépe placeným mužem v italském fotbale s ročním příjmem 11 miliónů eur, čímž předčil spoustu fotbalových hvězd. V sezoně 2009/10 získal s Interem tzv. treble, když dokázal vedle italské ligy a poháru vyhrát také Ligu mistrů.

zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Mourinho
Žádné komentáře
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011