Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Hlavní stránka

Norimberk

Rozmanitý Norimberk Císařský hrad, Albrecht Dürer, vánoční trh zvaný Christkindlesmarkt, ale také letiště, Kongresové centrum a veletrh hraček – Norimberk, jádro metropolitního regionu Norimberk, to je více než město s 950 let starou historií a hrázděnou architekturou.
Zde se mísí středověké kulisy se všemi vymoženostmi moderního velkoměsta. Najdou se tu velkorysé pěší zóny s jednou z nejhustějších koncentrací obchodních domů v Německu, prosklené výkladní skříně a exlusivní butiky, útulné hospůdky, pivní zahrádky zvoucí k posezení a samozřejmě také spousta překrásných náměstí s tradičními domy. Císařský hrad, velké církevní stavby a Dvůr řemeslníků (Handwerkerhof) patři k turistickým lákadlům stejně jako nabídky více než 30 muzeí jako např. Germánské národní muzeum nebo Říšské dokumentační centrum.

Ve světě je Norimberk proslulý také tradičními klobásami, které se ještě v mnoha hospůdkách grilují podle tradice na bukovém dřevě. K domácím specialitám, které vám nikde jinde nepřipraví tak skvěle jako v Norimberku, patří např. dokřupava pečený kapr a další.

Rodinné penziony a luxusní hotely, útulné hostince a mezinárodní ubytovací zařízení nabízejí každému návštěvníkovi klid a příjemné prostředí. Dobrý poměr mezi cenou a výkonem a převážně výhodná dopravní dostupnost – ať už cestujete autem, autobusem, letadlem nebo lodí.
Poslední komentáře
26.06.2013 18:09:06: Aktuální katalog oriflame
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011