Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Hlavní stránka

Oldřich Mikulášek

Básník a novinář Oldřich Mikulášek se narodil v Přerově. V mládí po absolvování obchodní školy prošel mnoha povoláními. Teprve od r. 1937 působil jako redaktor a publicista, např. v Lidových novinách, Svobodných novinách, v Československém rozhlasu, v Hostu do domu. Od r. 1965 se věnoval pouze literatuře. Zemřel v Brně.
Básník a novinář Oldřich Mikulášek se narodil v Přerově. V mládí po absolvování obchodní školy prošel mnoha povoláními. Teprve od r. 1937 působil jako redaktor a publicista, např. v Lidových novinách, Svobodných novinách, v Československém rozhlasu, v Hostu do domu. Od r. 1965 se věnoval pouze literatuře. Zemřel v Brně. Ve svém rozsáhlém velmi osobitém básnickém díle reagoval převážně na dobové literární podněty (poetismus, Skupina 42). Jedním z ústředních motivů je napětí mezi životem a smrtí, hledání jistého "okamžiku pravdy", v němž se před člověkem jakoby náhle odkrývá podstata jeho bytí. Mikuláškův verš je velice osobitý, jazykově bohatý, obrazově silný a přesvědčivý.
Žádné komentáře
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011