Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Hlavní stránka

Petr Nečas

Petr Nečas se narodil 19. listopadu 1964 v Uherském Hradišti. V letech 1979 až 1983 studoval na gymnáziu v Uherském Hradišti. V roce 1988 ukončil studium na Přírodovědecké fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Brně, obor fyzika. V září 1988 složil na stejné vysoké škole rigorózní zkoušku a získal doktorát (RNDr. ).
Tématem jeho práce byla plazmová fyzika. V letech 1988 - 1989 vykonal v poddůstojnické hodnosti základní vojenskou službu u vrtulníkového pluku v Prostějově. V letech 1988 až 1992 působil jako technolog a výzkumný a vývojový pracovník v Tesle Rožnov. V říjnu 1991 se stal členem a v roce 1992 předsedou oblastní rady ODS ve Vsetíně. Od června 1992 byl poslancem a členem zahraničního výboru Parlamentu ČR za ODS, kde se zaměřoval na otázky NATO a obrany.

Od roku 1993 byl vedoucím stálé delegace Meziparlamentní unie, rovněž vedl delegaci do Shromáždění Západoevropské unie. V září 1995 byl jmenován prvním náměstkem ministra obrany, kde působil do července 1996. V r. 1996 kandidoval za ODS do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a byl opět zvolen. Od té doby zastával funkci předsedy sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost, člena organizačního výboru, člena podvýboru pro zpravodajské služby a místopředsedy Společného výboru Evropského parlamentu a Parlamentu ČR. Byl také členem Stálého kontrolního orgánu pro činnost Vojenského obranného zpravodajství.

V dalších volbách, tentokrát mimořádných, které se konaly v roce 1998 kandidoval opět za ODS a byl znovu zvolen. Do roku 2000 byl 1. místopředsedou poslaneckého klubu ODS. Opětovně zastával funkci předsedy Výboru pro obranu a bezpečnost. Působil dále jako člen stálé delegace do Shromáždění Západoevropské unie, člen organizačního výboru a podvýboru pro zpravodajské služby. V prosinci 1999 byl zvolen místopředsedou ODS a znovu zvolen do této funkce byl i na kongresu v roce 2002. Od roku 1998 byl stínovým ministrem obrany. Ve volbách v roce 2002 kandidoval jako lídr ODS ve Zlínském kraji a byl zvolen poslancem Parlamentu ČR.

Stal se místopředsedou Výboru pro evropské záležitosti, členem Podvýboru pro reformu ozbrojených sil a členem stálých delegací do Shromáždění Západoevropské unie a Parlamentního shromáždění NATO. V roce 2006 byl opět zvolen, jako lídr ODS ve Zlínském kraji, poslancem Parlamentu ČR. 4. 9. 2006 byl jmenován ministrem práce a sociálních věcí a ke stejnému datu se stal místopředsedou vlády. Petr Nečas je ženatý. Manželka se jmenuje Radka. Mají čtyři děti - Ondřeje, Tomáše, Terezu a Marii.

Trvalé bydliště má v Rožnově pod Radhoštěm. Jeho zájmy jsou historie, knihy, klasická hudba a sport, především plavání a lyžování.
Žádné komentáře
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011