Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Hlavní stránka

Dopisy pro Julii jsou dojemnou a zároveň hravou love-story, vyprávěním o jiskřivé mladé lásce, ale také o vzkříšení lásky zdánlivě dávno ztracené. Když mladá Američanka Sophie (Amanda Seyfriedová, známá z muzikálového hitu Mamma Mia!), přicestuje do italské Verony, setkává se tu se skupinou dobrovolníků. Jejich prací je odpovídat na dopisy, které toužící ženy vkládají do mezer ve zdech starobylého domu, jenž byl podle pověstí svědkem vášnivé a tragické lásky Romea a Julie. Právě tady Sophie objeví dopis napsaný před padesáti lety! A tento okamžik změní život nejen Sophii, ale i mnoha dalším lidem. Podnikavé dívce se podaří najít pisatelku dopisu – Claire (Vanessa Redgraveová), která do Itálie přijede se svým vnukem (Christopher Egan), a společně se vydají hledat Lorenza, jehož Claire před půl stoletím opustila... A jakou roli sehraje v příběhu snoubenec Claire Victor (Gael Garcia Bernal)?
Malý Simon si hraje rád na pláži a jednoho dne se mu podaří objevit poklad. Spousty zlata a diamantů, o které teď bude muset společně se svými přáteli bojovat proti spoustě nepřátel, kteří touží po jeho pokladu.
Britney Spears (* 2. prosince 1981) je americká popová zpěvačka, vítězka Grammy, skladatelka písní, tanečnice a herečka. Nejvíce ve známost vešla svými songy jako jsou například „…Baby One More Time“ nebo „Toxic“. Jako malá začínala v televizi v New Mickey Mouse Clubu, pět let po skončení tohoto pořadu v roce 1998 se vydala na pěveckou kariéru a svým debutovým albem „…Baby One More Time“ stejně jako následujícím albem „Oops!… I Did It Again“ způsobila ve vodách světové pop music velké změny.
5. července 1943 začala největší tanková bitva v dějinách. U Kurska se střetli Němci s Rudou armádou.
Slečna z online hry Feed mee vyhrála kuchařskou soutěž a proto byla unesena, aby vařila v království mrtvých. Jenomže po chvíli se jejich jídel král nabažil a předhodil jim svým hladovým poddaným, kteří dostali chuť na její čerstvé maso. Aby jste ubohou slečnu zachránili, budete muset přesvědčit i všechny poddané, že udělají lép, když si pochutnají na vašich jídlech než-li na vás.
Přežití je jediným cílem této hry. Aby se vám to povedlo, budete muset co nejrychleji opisovat jména robotů a Entrem je odstřelovat. Na výběr máte čtyři obtížnosti, některé téměř nehratelné.
V dnešním pokračování cyklu Čeština, jak ji neznáte se naše belgická spolupracovnice Michaela Swinkels - Nováková zamýšlí nad celou řadou přísloví a ta česká porovnává s příslovími z celého světa.
Na Washingtonově univerzitě v St. Louis se jeden z lepších student trochu rozčiloval, proč musí coby budoucí lékař skládat náročnou zkoušku z fyziky. Během jedné přednášky, kde profesor vykládal obzvlášť náročnou látku, se ho student zeptal:
  "Pane profesore, proč se musíme tohle učit?"
  "Fyzika pomáhá zachraňovat životy!"
  "A jak, prosím vás?"
  "Pomáhá vyházet ignoranty a neschopy z téhle fakulty!"
Tento článek je určen těm, kteří mají touhu vyniknout v psaném projevu a nevědí jak na to.
Především musíte umět psát. Mladším adeptům doporučuji první až třetí ročník základní školy, starším potom samovýuku za pomoci svých ratolestí a pokud jste starší a movitější, stačí vám, abyste si někoho najali a je po ptákách. On nebo ona to za vás zmáknou a možná vás dovedou k Pulitzerově, Nobelově nebo jiné ceně.
Parní stroj nebyl ani tak vynalezen jako spíše postupně vyvíjen. Tento vývoj trval více než 100 let a podíleli se na něm 3 vynálezci z Velké Británie.
1  
..  
9  
10  
11  
12  
13  
..  
20  
30  
..  
50  
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011