Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Hlavní stránka

Jaké to je mít vlastní farmu s pozemkem, na kterém můžete chovat zvířata, pěstovat obilniny, ovoce a zeleninu? Můžete si to vyzkoušet u hry My wonderful farm, ve které se o malý pozemek budete muset starat a on vám za vaši péči dá na oplátku spoustu plodin, za které získáte peníze na rozšiřování. Kromě sázení a sklízení si musíte dávat pozor i na sucho a všechny vaši pěstované dobroty pořádně zalévat, jinak vám uschnou a vy o všechno přijdete.
Změňte se na tornádo jako pravý Tazmánský čert a zničte vše okolo sebe, pozor na lovce.
Oblast byla v době objevu Evropany v roce 1524 obydlena asi 5000 indiány z kmene Lenape. Objevitelem byl Giovanni da Verrazzano, italský cestovatel ve službách francouzské koruny, který místo nazval Nouvelle Angoulême. První evropskou osadu pod názvem Nieuw Amsterdam založili Nizozemci na jižním cípu Manhattanu v roce 1614 za účelem obchodu s kožešinami.
I ve třetím díle hry thing thing na vás čeká nemilosrdná řežba z supermoderními zbranemi, ve které půjde jenom o to přežít co nejdéle. Na výběr je několik herních módů, ve kterých bude krev stříkat proudem a jeden protivník za druhým bude zasypávaný olovem z hlavně vaší pušky.
Narodil se v roce 1564 ve střední Anglii - v městečku Stratford nad Avonou. Tehdy bylo toto město střediskem zemědělského kraje, dnes je turistickou atrakcí prvního řádu. V tamním kostele měli ještě v 60. letech minulého století vystavenou matriku, rozevřenou na dvou místech tak, aby si každý návštěvník mohl přečíst, že dne 26. dubna 1564 byl pokřtěn "Gulielmus filius Johannes Shakspere" a že 25. dubna 1616 byl týž "Will. Shakspere gent. " pohřben. Datum smrti, 23. duben, je na Shakespearově kostelním náhrobku, přesné datum narození Williama Shakespeara však není známo.
Píše se rok 2408 a Oriel hraje svoji oblíbenou počítačovou hru. Náhle se z obrazovky vynoří podivný paprsek a přenese Oriela v čase o mnoho století zpět. Nyní bude Oriel potřebovat vaši pomoc, aby se přes všechna úskalí dostal zase zpátky do svojí doby.
Sofokles byl řecký dramatik a herec. Pocházel ze vznešené rodiny, zastával vysoké úřady. Po smrti byl prohlášen za héroa,
V této hře se budete plavit po lodi na moři a vypouštět malou ponorku s níž vyzvednete každý poklad z mořského dna. Jelikož moře je zrádné, musíte si dávat pozor na stav kyslíku, tlak v kabině a stav baterií, aby jste se mohli opět vynořit nad hladinu. Navíc se to všude kolem hemží žraloky, kteří by vás rádi posvačili. Aby jste se dostali do každé škvíry v mořském dně, budete si muset nakupovat lepší vybavení jako světlo, vzduchové nádrže či pancíř. Tohle všechno najdete na ostrovech, které potkáte během vaší plavby.
Karolína Světlá, dívčím jménem Johanna Rottová, sestra Sofie Podlipské, se narodila roku 1830 v Praze na Starém Městě. Pocházela z měšťanské českoněmecké kupecké rodiny a byla vychovávána v duchu šosáckých mravů běžných v tehdejších patricijských kruzích. Proti takové bezduché výchově se začala brzy bouřit, posilována v touze po samostatnosti v jednání i myšlení četbou pokrokových německých a francouzských autorů. České národní uvědomění v ní vzbudil domácí učitel češtiny a pozdější její manžel Petr Mužák, jehož rodiště Světlá pod Ještědem poskytlo autorce pseudonym.
Staňte se aktéry hokejové zápasu a pokuste se do soupeřovy brány nasázet co nejvíce gólů. Nejprve ovšem u hry Hockey game dostanete možnost vyzkoušet si ovládání a teprve potom se pustíte do mistrovského utkání.
1  
..  
10  
..  
16  
17  
18  
19  
20  
..  
30  
40  
..  
50  
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011