Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Hlavní stránka

Arcuz patří mezi typické RPG hry, která vás svým rozsahem dokáže zabavit na hodně dlouhou dobu. S malým bojovníkem v ní budete masakrovat jednu příšeru za druhou a zvyšovat tak úroveň svého bojovníka. Ten bude chodit od vesnice k vesnici a učit se novým dovednostem a hledat stále lepší a vražednější zbraně.
Tento největší ze všech filosofů se narodil v Alopece, městu v Attice, v roce 470 př.n.l. Jeho otec Sofroniskos byl sochařem a jeho matka Fainarete porodní bábou - což bylo povolání, na které Sokrates často poukazoval - přirovnávajíce ho k jeho vlastní filosofické metodě, maieutice (z řeckého „maieuo“ neboli dávající zrod).
Zkuste si tuhle, už skoro klasickou hru, ve které budete vystřelovat kuličky a snažit se vytvářet stejnoberevné trojice, jenž budou mizet z herního plánu. Hrajete dokud se kuličky nedostanou až na dolní okraj.
Jedna z největších zoologických zahrad v Evropě plánuje rozsáhlou rekonstrukci většiny zvířecích výběhů, což s sebou samozřejmě přináší nutnost přemístit na určitou dobu většinu zvířat do ostatních zoo v okolí. V online hře Zoo Transport se stanete řidičem nákladního vozu, který má na starosti náročnou přepravu beden a klecí plných exotických zvířat. Nejedná se však o ledajakého šoféra, ale o sympatického tučňáka s modrou čapkou, který si však se svým náklaďákem ještě úplně netyká. Proto mu budete muset se řízením trochu pomoci.
Gíza je egyptské město nacházející se přibližně dvacet kilometrů od centra Káhiry a správně spadá do Káhirské metropole. Je centrálním městem stejnojmenné oblasti a proslavilo se především díky tomu, že zde stojí světově zřejmě nejznámější pyramidy postavené před tisíci let – ty jsou dnes nazývány pyramidy v Gíze.
O lidovém voze (německy "Volkswagen") se v Německu začalo mluvit poprvé v roce 1904. Již tehdy se mezi konstruktéry rozšířil názor, že budoucnost automobilového průmyslu bude patřit hospodárné hromadné výrobě levných a malých vozů. Zdálo se, že cestu ukazuje vývoj v Americe, kde pozvolna vznikal masový trh s automobily. Ovšem v debatě o lidovém autě, kterou podnítil americký příklad, zazníval skeptický podtón. V Německu byl totiž osobní automobil považován za luxusní zboží a jako takový podléhal vysokým daním. Také technika se složitou obsluhou, která navíc vyžadovala náročnou údržbu, mluvila proti popularizaci automobilu.
21. října 1805 v bitvě u Trafalgaru porazilo anglické válečné loďstvo vedené Horatiem Nelsonem spojenou španělsko-francouzskou válečnou flotilu. Tímto vítězstvím, v poslední velké námořní bitvě plachetnic v historii, potvrdila Británie svou námořní převahu a stala se na další století světovou námořní velmocí.
Nedaleko Českého Brodu se nachází místo, které se stalo husitům osudným. V bitvě u Lipan proti sobě stanula husitská vojska vedená Prokopem Holým a vojska panské jednoty, kde bojoval nejeden bývalý příznivec husitů. Tím nastala situace, že panská jednota znala vojenskou taktiku protivníka a používala podobné zbraně. Nepřekvapila ji ani vozová hradba, a přesila vojsk panské jednoty tak zvítězila. Prokop Holý a další husitští vůdci padli, zbytek husitů byl krutě potrestán. Bitvu připomíná expozice Podlipanského muzea v Českém Brodě. Na počest bitvy, která se tu odehrála, a jako její symbol, stojí na bitevní pláni lipanská mohyla, postavená roku 1881, s mottem: "Kdož zastavíš se zde, zamysli se, kam vede nesvornost národa."
O letecké válce spojenců a jejich strategickém letectvu, útočícím na hitlerovskou říši a její zbrojní průmysl na okupovaném území, vyšly už celé knihovny. Nemalá pozornost je v této záplavě knih věnována i zničujícím úderům, provedeným v noci ze 13. na 14. února posledního válečného roku na Drážďany, zejména na jejich centrum. Vesměs se to zdůvodňuje značnými ztrátami na životech, způsobených za jedinou noc.
Na internetu je větší množství flash her, pokoušejících se aspoň částečně převést PC hru Counter Strike do flash prostředí. Tato vám nabízí kvalitní střelecký tréninky na terče, které se pohybují jako nepřátelé. Vaším úkolem je strefit co nejvíce cílů za určenou dobu. Třeba se s vaším počtem bodů dostanete ve výsledcích hry do první desítky!
1  
..  
10  
..  
18  
19  
20  
21  
22  
..  
30  
40  
..  
50  
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011