Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Hlavní stránka

Československé legie vznikaly v Rusku, Itálii a Francii v období 1. světové války z řad Čechů a Slováků, kteří žili v zahraničí nebo přeběhli v průběhu války na druhou stranu fronty. V zahraničí tvořili samostatné jednotky, bojující za svoji samostatnost na straně Dohody.
Většina mužů, kteří vstoupili do československých legií, prošla výcvikem v rakousko-uherské armádě. Když se ocitli na druhé straně fronty (po zběhnutí nebo zajetí), byli umístěni do zajateckých táborů. Z těchto táborů se dobrovolně hlásili do jednotek bojujících za samostatnost Československa po boku Spojenců.
Charlie Baileygates dělá už 17 let u policie. Je to dobrácký, tvrdě pracující chlapík vždy ochotný pomoci a také milující otec tří synů. Bohužel trpí poruchou rozdvojené osobnosti. Když přeruší léčbu, Hank jeho druhé já udeří. Je agresivní, pije jako duha a rád se pere. Charlie a Hank zkrátka nemají vůbec nic společného, kromě jedné maličkosti oba se zakoukali do Ireny Waters, půvabné ženy na útěku. Teď spolu budou muset Charlie a Hank svést boj o její přízeň. A jak tohle dopadne?  
Svérázný australský lovec Michael J. Krokodýl Dundee žije se svou láskou Sue v New Yorku, ale stále více se mu stýská po buši. Když je Sue unesena do luxusního sídla kolumbijského drogového bosse Rika, pomocí odvážného plánu pronikne do jeho sídla a Sue zachrání. Jenže Krokodýl je spíše tvorem džungle a ve městě ji nedokáže ochránit. A tak se Sue odjedou zpět do Austrálie...
Cesta ke vzdělaní je složitá a zdlouhavá a každý si hledá nějaký způsob, jak si ji usnadnit. Pokud tedy nechcete sedět v lavicích a jenom číst, tak se stačí odrazit a skákat z knížky na knížku a takto se dostat co nejvýše.
Výstřední Newyorčan Boris Yellnikoff (Larry David) odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby mohl přetvořit svoji existenci do více bohémské podoby. Potkává se s mladou jižankou Melody (Evan Rachel Wood) i její rodinou a rozhodně to nevypadá, že by po následujících pletkách měly vztahy zůstat v zajetých kolejích.
Hra Celebrity Bash s podtitulem, splňte si svůj sen a nandejte to známé celebritě, jistě skvěle pobaví všechny návštěvníky herního serveru Superhry.cz. Najdete dostatek odvahy postavit se známým...
Narodila se 16. dubna 1978 v Praze ve znamení Berana. Maturitní zkoušku složila na gymnáziu a poté odcestovala na rok za studiem angličtiny do Velké Británie. Po návratu začala studovat Vyšší odbornou školu publicistiky a mimořádný kurz oboru produkce na FAMU. Během studia docházela na praxi do televize Nova, kde zastávala funkci pomocné redaktorky ve zpravodajství, a na praxi do Českého rozhlasu.
Kratochvíle Zacks Hardware patří do oblíbené skupiny her, ve kterých musíte protivníkům za každou cenu zabránit v průchodu přes herní území. Stavte proto podél cesty co nejúčelněji obranné věže.
Posledni komentare
01.04.2015 12:31:39: Kompatibilní a neoriginální tonery http://www.tisknijakduha.cz/kategorie/kompatibilni-tonery/
Generál, astronom a politik Dr. Milan Rastislav Štefánik (21. 7. 1880 - 4. 5. 1919) je další významnou postavou uherských dějin, kterou však dnes nespojujeme ani tak s touto monarchií, jako spíše s novým slovenským národem a státem Československým.
Sandy (Catherine Zeta-Jones) je šťastně vdaná, má dvě děti a v životě jí nic nechybí. Jednoho dne však odhalí nevěru manžela a rozhodne se udělat rázné kroky. Rozvod, stěhování a hlavně se přes to dostat. Po nějaké době je čas začít randit a není nad to spravit si chuť na pětadvacetiletém mladíkovi Aramovi (Justin Bartha).
1  
..  
8  
9  
10  
11  
12  
..  
20  
30  
..  
50  
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011