Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Hudba

Beyoncé

Beyoncé Giselle Knowles známá jen jako Beyoncé se narodila 4. Září 1981. Je dcerou afroameričana Mathewa Knowlese, úspěšného managera nahrávacího studia a Tiny Beyoncé, kostýmové návrhářky a vlasové stylistky. Vyrůstala v Houstonu v Texasu. Zde se také zapsala do několika různých uměleckých škol a poprvé se začala účastnit dětských pěveckých a tanečních soutěží. Na konci 90-tých let se Beyoncé stala hlavní zpěvačkou dívčí R&B skupiny Destiny’s Child, nejlépe prodávající se skupiny této doby.
V červnu 2003 Beyoncé vydala své debutní solové album Dangerously in Love, které se stalo jedním z nejúspěšnějších desek toho roku. Díky tomuto albu Beyoncé získala hned 5 ocenění Grammy Awards během jednoho vyhlašovacího večera. Skupina Destiny’s Child se v roce 2005 rozpadla a Beyoncé se vydala na sólovou dráhu. Roku 2006 se na svět dostává její druhé album B’Day se singly Déjà Vu, Beautiful Liar a Irreplaceable. Tohoto alba se prodalo celosvětově 15 milionů kusů.

Navzdory těmto úspěchům se Beyoncé vydala i do světa filmu. V roce 2006 si zahrála po boku Steva Martina a Kevina Klina v komedii Růžový Panter. Téhož roku zazářila v hlavní roli ve filmové adaptaci Broadwayského muzikálu Dreamgirls. Tato role jí přinesla nominaci na Zlatý Glóbus.

Beyoncé byla dlouhou dobu přítelkyní rappera Jay-Z, za kterého se nakonec po mnoha spekulacích 4. Dubna 2008 provdala.

 


Poslední komentáře
20.05.2014 21:40:21: www.krasa365.cz www.oriflame.cz www.orif24.cz www.oriflame.cz www.kosmetikaslevy.cz www.oriflame.c...
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011