Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Hudba

Britney Spears

Britney Spears (* 2. prosince 1981) je americká popová zpěvačka, vítězka Grammy, skladatelka písní, tanečnice a herečka. Nejvíce ve známost vešla svými songy jako jsou například „…Baby One More Time“ nebo „Toxic“. Jako malá začínala v televizi v New Mickey Mouse Clubu, pět let po skončení tohoto pořadu v roce 1998 se vydala na pěveckou kariéru a svým debutovým albem „…Baby One More Time“ stejně jako následujícím albem „Oops!… I Did It Again“ způsobila ve vodách světové pop music velké změny.
Její úspěchy přitahovaly i reklamní sponzory nejznámější je její reklama pro Pepsi, natočila i film a měla vlastní reality show. Několik let žila se zpěvákem Justinem Timberlakem, poté co se vztah rozpadl se vydala Spears na jinou hudební cestu a vydala své třetí a čtvrté album, které ji prezentovalo v jiném hudebním světle, bohužel desky nedosáhly věhlasu předchozích dvou.

V roce 2004 se vdala za tanečníka Kevina Federlinea, o rok později se jim narodil první syn, který dostal jméno Sean Preston rok poté v září 2006 se páru narodil druhý chlapeček, který dostal jméno Jayden James. V listopadu 2006 požádala Britney o rozvod.

Spears se narodila v městě McComb ve státě Mississippi, vyrůstala v Kentwoodu v Lou

sianě. Její rodiče jsou James Parnell Spears – stavitel a matka Lynne Irene Bridges – učitelka v základní škole. Britney má dva sourozence bratr Brian (narozen 1977), který

působí jako jeden z jejích manažerů a sestra Jamie Lynn (narozena 1991) působí jako herečka a zpěvačka.

Spears byla vynikající gymnastka, vyhrávala různé soutěže. Působila v místní taneční Revue, a když ji bylo osm tak kněz místního babtistického kostela doporučil Britney konkurz do Mickey Mouse Clubu.

Ačkoli byla tehdy ještě velmi mladá, všiml si ji agent z New Yorku. Poté tři roky navštěvovala v New Yorku taneční školu a působila v televizi v několika nekomerčních reklamách.

Později byla do Mickey Mouse Clubu přijata a působila tam od roku 1993-1994. Potkala se tam s dalšími začínajícími hvězdičkami jako jsou Justin Timberlake, Joshua Chasez, Keri Russell, Christina Aguilera nebo Ryan Gosling. S manželem Kevinem Federlinem, kterého si vzala roku 2004, má syna Seana Prestona (14. 9. 2005) a Jayden James (12. 9. 2006). Od listopadu 2006 se s ním však rozvádí a chystá se vrátit zpět do pop music.


zdroj: http://lovebritney.net/britney_biografie/

Žádné komentáře
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011