Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Hudba

Enrique Iglesias

Enrique Miguel Iglesias Preysler se narodil 8.Května 1975 a je třetím dítětem zpěváka Julia Iglesiase a Filipínské novinářky Isabely Preysler. Enrique má sestru Chabeli Iglesias a bratra Julia Iglesias Jr. V roce 1978 se Julio a Isabela rozvedli a Julio se odstěhoval do Miami do USA, kde pokračovala jeho hudební kariéra.
Roku 1983 poslala matka Enriqueho společně s jeho bratrem žít do USA za jejich otcem. Enrique úspěšně vystudoval Gulliver Preparatory School a začal studovat obchod na Univerzitě v Miami. Tu ale nedokončil, protože začal budovat svojí hudební kariéru. Enrique nechtěl, aby otec věděl o jeho hudebních ambicích, tak začal vystupovat pod pseudonymem Enrique Martinez. Dalším důvodem, proč vystupoval pod tímto jménem bylo také to, že Enrique nechtěl, aby mu jeho slavné příjmení pomáhalo při budování vlastní kariéry.

Prvním menším úspěchem bylo podepsání smlouvy s malou nahrávací společností zvanou Fonovisa. Poté odešel Enrique do Kanadského města Toronta, kde během 6-ti měsíců nahrál své první album, které nazval Enrique Iglesias. Kromě lehce laděných rockových balad deska obsahovala také hity jako Si Tú Te Vas, Experiencia Religiosa a další. Během prvního týdne, co byla nahrávka na pultech obchodů se jí prodalo půl milionu kopií.

V roce 1997 Enrique vydává další album zvané Vivir a jeho popularita tak nadále stoupá. Následující léta nahrál Enrique Iglesias další desky - Cosas del Amor, Enrique, Escape, Quizás, 7 a Insomniac.

Jeho matka Isabela se znovu dvakrát vdala a má dvě dcery – z každého manželství jednu. Otec Julio žil s Mirandou Rijnsburger a během téměr 20-ti letého vztahu splodili 5 dětí.
Svá alba Enrique Iglesias nahrál ve čtyřech různých jazycích – Španělštině, Angličtině, Portugalštině a Italštině. Vystupoval také na megakoncertu Live Earth a je držitelem ocenění Grammy Award.


Žádné komentáře
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011