Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Hudba

Dva nejlepší přátelé z dětství, Billie Joe a Mike, založili svou první kapelu "Sweet Children" v městečku Rodeo v Kalifornii, když jim bylo čtrnáct. V roce 1989, se k nim přidal bubeník John (známý jako Al Sobrante) a tehdy se již nadobro skupina přejmenovala na Green Day, podle jedné z písní svého alba.
Kamaljeet Singh Jhooti narozen 26.března 1983, známější pod uměleckým jménem Jay Sean, je britský zpěvák - skladatel, rapper, beatboxer a hudební producent. Debutoval v asijských podzemní scénu jako člen Rishi Rich projektu s "Dance With You", který dosáhl 12.místa v UK Singles Chart v roce 2003. Jeho nejaktualnější hit je singl "Down" a po něm už skládá další úspěch singl "Do you remember".
Cheryl Ann Cole (*30. června 1983 v Anglii) je anglická zpěvačka, členka britské dívčí skupiny Girls Aloud. V dětství byla modelkou, zpívala, hrála divadlo, objevila se v několika reklamách a vyhrála soutěž Nejhezčí dívka z Newcastlu. Je z pěti sourozenců (má tři bratry a sestru). Byla jednou z porotkyň britského X-Factoru. Za manžela má fotbalistu Ashleyho Cola.
Ewa se narodila 12.8.1993 v Třinci. Žije ve Vendryni, navštěvuje 2. ročník Gymnázia s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně. Hudbě se věnuje od dětství, 5 a půl roku navštěvovala ZUŠ v Třinci (hra na klavír). Dále navštěvovala 2 roky základní pohybové výchovy (soubor Rytmika při HV PZKO Český Těšín).
Proč se mění hudební styly? Minimálně je evoluce hudebních stylů výsledkem vlivů jednotlivých autorů mezi sebou. Bohužel nelze obecně říci, že by tento vliv byl vždy pozitivní. Někdy skladatelé svými díly reagují proti stylu, který byl stylem jejich otců (i když jejich hudbu někdy obdivovali). Příkladem může být vztah klasicismu a baroka, který je přímo anticipační, včetně příkladu J.S. Bacha a jeho synů.
Kanadská zpěvačka, textařka, instrumentalistka, hudební producentka a příležitostná herečka. První velký úspěch zaznamenala v roce 2000 s albem Whoa, Nelly! V roce 2002 se vrátila na hudení scénu s albem Folklore, kde hlavní pozornost vzbudil singl Força, který byl oficiální hymnou k mistrovství Evropy ve fotbale 2004 v Portugalsku. V létě 2006 vydala své třetí album nazvané Loose. Deset miliónů prodaných kusů posledního alba udělalo z nenápadné krásky z portugalskými kořeny hvězdu první velikosti.
Album Elephunk z roku 2003 jak napovídá název si vypůjčuje snad každý element z funku a ještě něco navíc. Funkovo-hiphopovo-popové CD obsahuje i obrovský hit Where Is The Love?, na kterém zpívá i Justin Timberlake. Black Eyed Peas vystupovali na turné s Christinou Aguilerou a Justinem Timberlakem. Alba „Elephunk“ se prodalo přes 10 miliónů kopií a v ČR i na Slovensku je platinové.
Posledni komentare
20.05.2014 21:45:28: Nakupujte se slevou kosmetiku Oriflame. Zdarma registrace nováčků Oriflame z celé ČR. Vyzkoušejte ne...
Stefani Joanne Angelina Germanotta (* 28. března 1986, Yonkers, New York) je americká zpěvačka a skladatelka italského původu. Její umělecký pseudonym Lady GaGa vznikl podle názvu skladby od skupiny Queen – Radio Ga Ga.
1  
2  
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011