Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Referáty

Gordon Ramsay

Pro někoho frajer, pro druhého hrubián. Bezesporu ovšem jeden z nejlepších šéfkuchařů na světě.
Šéfkuchař, majitel restaurací, několikanásobný držitel michelinské hvězdy
8. 11. 1966, Johnstone/Skotsko, Velká Británie
Znamení: Štír

Gordon Ramsay se narodil ve Skotsku a vyrostl v Shakespearově rodišti – Stratfordu nad Avonem. Kvůli zranění nemohl nastoupit dráhu profesionálního fotbalisty, tak se s vervou vrhl do vaření.

Zásadní profesní zkušenosti získal při svém pobytu v Paříži. Pod vedením michelinských kuchařů Guye Savoye a Joëla Robuchona skvěle ovládl umění francouzské kuchyně. Z Paříže odjel na Bermudy, kde pracoval jako osobní kuchař na luxusní jachtě. V roce 1993 se vrátil do Londýna, kde začal pracovat jako šéfkuchař a později se stal i spolumajitelem prestižní restaurace Aubergine. Ta získala dvě michelinské hvězdy.

V roce 1998 se Gordon osamostatnil a otevřel si první vlastní restauraci pojmenovanou Gordon Ramsay. Tři roky na to doputovala michelinská hvězdička i sem.

Do povědomí široké veřejnosti vstoupil Gordon Ramsay svými televizními show. Nejznámější jsou Pekelná kuchyně a Ramsayho příšerná kuchyně. V první se mladí kuchaři nechávají cepovat, aby vyhráli vlastní restauraci, a v druhé Gordon radí restauratérům před krachem, jak zlepšit úroveň jejich podniku. Ramsayho příšerná kuchyně byla předlohou pořadu Ano, šéfe!

zdroj: http://www.elle.cz/Gurman/Sefkuchar-a-jeho-menu/Gordon-Ramsay

Žádné komentáře
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011