Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Hudba

Chris Brown

Christopher Maurice Brown, známý zkráceně jako Chris Brown, je americký zpěvák, textař, tanečník a herec. Byl několikrát nominován na ocenění Grammy Award.
Chris Brown je jeden ze dvou potomků svých Afroamerických rodičů - Joyce Hawkins a Clinton Browna. Narodil se a vyrůstal v malém městečku Tappahannock ve Virginii. Do svých dvanácti let se zajímal pouze o tanec. Pak ale objevil svůj skrytý hudební talent a stal se rapperem. Ve třinácti letech se o něm dozvěděl produkční tým, který hledal nové talenty. Poté se odstěhoval do New Yorku, kde odstartovala jeho kariéra. V patnácti letech byl poslán na vystoupení do Los Angeles. Na základě tohoto vystoupení mu byla nabídnuta smlouva s nahrávací společností Jive Records, kterou Chris Brown samozřejmě mile rád podepsal. Na konci roku 2004 Chris Brown dokonce opustil školu, aby se mohl naplno věnovat práci na svém debutním albu.

Jeho debutní album se jmenovalo Chris Brown a bylo vydáno 29. Listopadu 2005. Album debutovalo jako číslo 2 v hitparádě alb Billboard 200. Po prvním týdnu od uvedení do prodeje se prodalo více než 155.000 kopií této desky. Jeho debutní singl „Run It!“ se stal hitem číslo 1 v USA, Novém Zélandu a Austrálii. Druhý singl „Yo (Excuse Me Miss)“ se v USA dostal do TOP 10. Třetí singl „Gimme That“ byl vydán v Březnu 2006 a z původní 80. příčky se rychle vyšplhal až na 15. místo v hitparádě Billboard Hot 100. Čtrtý singl je balada „Say Goodbye“ a je součástí soundtracku k filmu Let’s Dance.

Krátce po dokončení své letní tour s Ne-Yem se Chris Brown pustil do produkce svého druhého alba Exclusive. Deska Exlusive byla nakonec vydána 30. Října 2007. Album debutovalo jako číslo 4 v hitparádě alb Billboard 200 a v žebříčku Top R&B/Hip-Hop Albums se dostalo až na 2. místo. Během prvního týdne po uvedení do prodeje se prodalo necelých 300.000 kopií. Singl „Wall to Wall“ se umítil na 22. příčce v hitparádě Billboard R&B and Hip-Hop Chart.

O produkci druhého singlu „Kiss Kiss“ se postaral T-Pain a singl se nečekaně dostal na první místo v Billboard Hot 100. Třetí singl „With You“ se v žebříčku Billboard Hot 100 vyšplhal na krásné 2. místo a vstoupil do hitparád v mnoha zemích světa. 3. Června byla vydána deluxe edice alba Exclusive, která obsahovala 4 nové písničky, včetně nového singlu „Forever“, který se v Billboard Hot 100 umístil na 2. místě. Na podporu alba Exclusive se Chris Brown vydal na The Exclusive Holiday tour, během které vystoupil na více než 30-ti koncertech po celých Spojených státech.

Chris Brown se ale zajímá také o herectví. V Lednu 2007 mu byla přidělena malá role ve 4. řadě seriálu The O.C. televize FOX. Dále se objevil ve filmu s hudební tématikou Stomp The Yard, kde hrál po boku Ne-Ya, Meagan Good a Columbuse Shorta. Také se objevil ve filmu This Christmas a účinkoval v jedné epizodě pořadu My Super Sweet 16, který vysílá televize MTV.

V roce 2006 věnoval nemocnici St. Jude Children’s Research Hospital 50.000 dolarů, což je část peněz, které si vydělal během své Up Close & Personal tour.

 


Poslední komentáře
02.04.2013 18:19:52: diskuze chris brown = bydlení v praze + řezačky papíru + adydas +dřeváky... jak příznačné pro černou...
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011