Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Referáty

Rozmanitý Norimberk Císařský hrad, Albrecht Dürer, vánoční trh zvaný Christkindlesmarkt, ale také letiště, Kongresové centrum a veletrh hraček – Norimberk, jádro metropolitního regionu Norimberk, to je více než město s 950 let starou historií a hrázděnou architekturou.
Posledni komentare
26.06.2013 18:09:06: Aktuální katalog oriflame
Pro někoho frajer, pro druhého hrubián. Bezesporu ovšem jeden z nejlepších šéfkuchařů na světě.
Televize v Čechách začala pravidelně vysílat 25. února 1954. Večerníček se začal „klubat“ na svět již v roce 1963 pod jménem Stříbrné zrcátko, což byly nedělní podvečerní pohádky s nepravidelnou stopáží . Velmi populární se stal např. Robot Emílek. Večerníčkem se nedělní pohádka stala až 2. ledna 1965 a první pohádkou byl Kluk a kometa režiséra Ludvíka Ráži za účasti Černého divadla a Štěpánky Haničincové.
Uměleckoprůmyslová škola v Praze (UPŠ) byla založena v duchu idejí Gottfrieda Sempera. Semper stavěl na dosavadní umělecké zkušenosti lidstva a hledal syntézu uměleckého a technického. Jako teoretik architektury se snažil nalézt společné vyústění umělecké a technicky konstrukční složky, sladit umělecký koncept jak s vědeckou a technickou prací, tak s prací řemeslníků. Architektura staveb pro něj představovala centrální druh umělecké tvorby, užitné umění pak další druhy. Za podstatu architektury považoval princip tektoniky a tradiční symboliku forem, která teprve otevírá cestu dalšímu vývoji.
V 50.letech 20.století vzniká v Jihlavě Pedagogický institut a úspěšně se rozvíjí. Po několika letech činnosti však v Jihlavě končí, po zrušení kraje Jihlava v roce 1960 je v následujícím období postupně převeden do Brna. Do uvolněné budovy po Pedagogickém institutu detašuje Vysoká škola zemědělská v Brně své 1.ročníky a stále se rozšiřující výuka zde probíhá několik desítek let – až do roku 1994. V roce 1994 se rozhodnutím rektora Vysoké školy zemědělské v Brně ruší detašované pracoviště v Jihlavě a po několika desetiletích působnosti (už i s vizí vzniku Ekotechnické fakulty v Jihlavě) se opět stěhuje do Brna. Na uvolněnou rozsáhlou budovu je vázán vznik Vyšší odborné školy Jihlava (1994).
Posledni komentare
26.07.2012 06:12:28: I benefit from checking your site. Thanks a ton! Look at my web page fireplace surround ideas
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) byla zřízena 28. září 1991 s těmito fakultami: Pedagogickou fakultou, Fakultou sociálně ekonomickou a Fakultou životního prostředí. Historie vysokého školství v Ústí nad Labem začíná na Vyšší pedagogické škole založené v roce 1954, která se v roce 1959 změnila na Pedagogický institut a následně byla založena v roce 1964 Pedagogická fakulta v Ústí nad Labem.
5. listopadu 1890 se v okrouhlické základní škole v rodině řídícího učitele Jana "Hanuše" Zrzavého narodil jako 6. dítě syn Jan Zrzavý.
Vuvuzela je jihoafrický lidový hudební nástroj, který byl dříve používán k vzájemnému svolávání občanů. Je to roh, dnes obvykle vyráběný z plastu a přibližně metr dlouhý, který používají fotbaloví fanoušci z Jihoafrické republiky. Při fouknutí vydává hluboký monotónní zvuk přirovnávaný k slonímu troubení nebo velkému roji rozzuřených vos.
Tak bezva. Konvice je plná horkého čaje, na levé ruce mi leží kočka. Včera jsem se vrátil z Portugalska, je čas začít psát. Ještě musím vyhodit fotky z foťáku na disk. Je pozdní večer, 18. březen, venku sněží. Ještě před dvěma dny jsem se potil v rozpálených ulicích Guimarãeše a mezi prsty mnul listy eukalyptů.
V dějinách evropské architektury je dosud nedoceněna novorenesanční budova pražského Rudolfina, a to i přes skutečnost, že tato stavba svým dispozičním uspořádáním víceúčelového kulturního domu předběhla dobu téměř o jedno století.
1  
2  
3  
..  
10  
11  
12  
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011