Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Referáty

Pablo Picasso

Podle Guinessovy knihy rekordů, on je známý jako největší produktivní umělce své doby. Pablo Ruiz Picasso se narodil 25.října 1881 v Malaze ve Španělsku José Ruiz y Blasco a Maria Picasso y Lopez. Být první syn sám umělec, Picasso měl lásku k umění vložený v jeho genech. Získal formativní vzdělávání již od svého otce, který byl malíř a profesor na Škole uměleckých řemesel a kurátorem v místním muzeu.

Picasso si vstup do Akademie výtvarných umění v Madridu formálního vzdělávání. Nicméně, on opustil instituci, po jednom roce se jako on nechtěl vázat svou kreativitu s vymezením jeho profesorů.

Rok 1894 znamenal počátek své kariéry v odrazu jeho obraz jeho sestry, Lola s názvem 'prvnímu' a 'Portrét tety Pepa'. V roce 1897, on změnil jeho realistický styl malby a vybočení směrem k symbolismu, malba série krajin. Picasso se stěhoval do Paříže v roce 1900 a jeho práce ukázala, modernistický nádech. Usadil se s Max Jacob, novinář a básník z povolání. To byl hrubý náplast v životě Picassa. Picasso pracoval velmi tvrdě pálení do půlnoci. V roce 1901 publikoval časopis Picasso, 'Arte Joven', jehož hlavním vydání bylo ilustrovat pouze jemu.

Picasso je vidět obrazy byly do značné míry ovlivněn jeho osobní život. Vzhledem k této vlastnosti, může být jeho práce demarked do různých období. Období 1901 - 1904, je často označován jako Picasso Modré období vzhledem k převažující využití odstíny modré a modrozelené v jeho obrazech. Tyto obrazy byly hlavně zaměřeny na prostitutek a žebráků. Některé z významných prací tohoto období obsahuje 'La Vie', 'Blind Man je jídlo', 'Celestina' a 'skromný pokrm'.

Podobně, 1905 - 1907 symbolizuje Picasso Rose období štěstí byl ztělesněním jeho stylu, během této doby.

Přičemž vycházela z afrických artefaktů, afrických Ovlivnil období pohybovala v rozmezí 1907 - 1909. 1909 - 1912 znamená Picasso Analytický kubismus období. Tato forma práce ukazuje použití monochromatického hnědé barvy. A konečně 1912 - 1919 je pojmenován jako syntetická Picasso kubismu období, v němž byl vzat v potaz koláž v jeho umění.

Během 1930 se vrátil do více neo-klasický styl malby. Chicago Picasso, gigantický 50 nohy abstraktní socha byla odhalena v roce 1967. Od 1968 do 1971, on produkoval práci v podobě neo-expresionismu. Nicméně v té době nebyla tato práce oceňována, a byl kritizován za jeho odraz pornografie.

Picasso měl velmi živé společenského života. V roce 1918 Picasso si vzal Olgu Khokhlova, balerína v družinu Sergei Diaghilev to. Měl různé vztahy s jinými ženami, přesto, že je ženatý. Jeho nevěra se stala kyselý bod v manželství, a mnoho z jeho romantických poté vyhodí. Pablo Picasso zemřel 8. dubna 1973. Pablo Picasso dokončila více než 250.000 děl, pro něž jeho jméno svítí i dnes mezi umělci v Evropě a ve světě. 

zdroj: http://www.famouspeoplebiographyguide.com/Czech/artist/picasso/Pablo-Picasso-Biography.html
Žádné komentáře
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011