Historik.webgarden.cz

RSS Google YouTubeFacebookTwitter ICQ2Go! Skype WikipediaPřešlapy Comeback

Referáty

Irská hvězda Colin Farrel (celým jménem Colin James Farrel) se během tří let z neznámého herce stal jedním z nejžádanějších v Hollywoodu. Jeho severoamerickým debutem byl snímek Joela Schumachera Tábor tygrů "Tigerland" (2000), za který získal ocenění pro nejlepšího herce od Boston Society of Film Critics. S režisérem Schumacherem natočil také film Telefonní budka "Phone Booth" (2002) a drama Veronica Guerin.
Narodil se v roce 1564 ve střední Anglii - v městečku Stratford nad Avonou. Tehdy bylo toto město střediskem zemědělského kraje, dnes je turistickou atrakcí prvního řádu. V tamním kostele měli ještě v 60. letech minulého století vystavenou matriku, rozevřenou na dvou místech tak, aby si každý návštěvník mohl přečíst, že dne 26. dubna 1564 byl pokřtěn "Gulielmus filius Johannes Shakspere" a že 25. dubna 1616 byl týž "Will. Shakspere gent. " pohřben. Datum smrti, 23. duben, je na Shakespearově kostelním náhrobku, přesné datum narození Williama Shakespeara však není známo.
Sofokles byl řecký dramatik a herec. Pocházel ze vznešené rodiny, zastával vysoké úřady. Po smrti byl prohlášen za héroa,
Pocházel z Opočna, avšak svoje dětství a mládí prožil v Dobrušce (1872 - 1889), kde se také vyučil sedlářem a řemenářem. Malířství studoval v Jaroměři, později v Praze, ve Vídni a v Paříži. V Paříži také žil s přestávkami od roku 1895 až do své smrti.
Životopis a údaje v něm uvedené je spolu s průvodním - motivačním dopisem k životopisu zpravidla první co od vás a o vás bude personalista číst. Přičemž první dojem vysokou mírou ovlivňuje na dlouhou dobu celkový pohled nejen na uchazeče o zaměstnání, ale na člověka vůbec. Je proto důležité aby životopis spolu s průvodním - motivačním dopisem byl nejen přehledný a věcný, ale aby i zaujal. Vhodnou formou životopisu je strukturovaný životopis (více o strukturovaném životopise níže).
Kašpar Maria Šternberk se narodil 6. 1. 1761. Patří k nejvýznamnějším našim přírodovědcům 18. a 19. století.
Petr Nečas se narodil 19. listopadu 1964 v Uherském Hradišti. V letech 1979 až 1983 studoval na gymnáziu v Uherském Hradišti. V roce 1988 ukončil studium na Přírodovědecké fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Brně, obor fyzika. V září 1988 složil na stejné vysoké škole rigorózní zkoušku a získal doktorát (RNDr. ).
Rafael Nadal je současný profesionální španělský tenista. Aktuálně je na 1. místě mezinárodního žebříčku ATP. Je v současné době považován za suverénně nejlepšího světového hráče na antukovém povrchu, má na svém kontě 81 vítězství na antuce v řadě (od dubna 2005 do května 2007, kdy prohrál ve finále turnaje v Hamburku s Federerem; během této doby vyhrál 13 antukových turnajů).
Pomocí ultramoderních přístrojů můžeme přesně zjistit, které potraviny jsou lipolytické (uvolňují tuk) a které lipogenní (tvoří tuk). Proto je zeštíhlování vlastně úplně jednoduché. Člověk se musí jen vyvarovat těch potravin, které způsobují tlouštku a na stůl přinést jen ty, po kterých zůstaneme štíhlí.
Radek John, český spisovatel (jeho nejznámnější knihou je kniha s protidrogovou tematikou Memento), scénárista, publicista (dlouhé roky působil v televizi Nova v pořadu Na vlastní oči) a politik (předseda politické strany Věci veřejné), se narodil 6. prosince roku 1954 v Praze v rodině nakladatelské redaktorky a vysokoškolského profesora.
1  
2  
3  
4  
5  
..  
10  
11  
12  
 
Historie, referáty, maturitní otázky, recenze, hudba, hry, filmy a seriály online. Kontakt: historik.admin@seznam.cz © 2010 - 2011